BitPay ile Facebook Üzerinden Bitcoin Gönderin?

Bitcoin kullanımının yaygınlaştığı sıralarda, daha önce Quickcoin’in iştiraki ile gerçekleştirilen “Facebook üzerinden Bitcoin gönder” temalı uygulamalar artmaya devam ediyor.

Şimdi de Bitcoin ödeme prosesleri geliştiren BitPay, “Get Bits” uygulamasını başlatarak, Facebook üzerinden kolayca Bitcoin gönderimine imkan veriyor.

BitPay blog sayfasında yapılan açıklamaya göre,

“Bizler her zaman Bitcoin’in gelişimi için yeni yollar aradık ve Bitcoin satın almak, onu kullanmaya başlamak için en büyük zorluğu oluşturuyordu. Get Bits, yeni başlayanlar Facebook arkadaşları arasında Bitcoin almak için çok basit bir yol. API sayesinde Bitcoin cüzdanlarına entegre edilebilen Get Bits ile, kişiler arası aktarım daha da kolay olacaktır.”

get-bits-logged-in

Daha önce Coinbase’in duyurduğu kişiye özel ödeme sayfası ve BitPay’in “Get Bits” uygulaması ile birlikte, aslında Bitcoin’in gönderimindeki bazı riskler de ortadan kalkıyor. Bitcoin’i insanlara anlatırken “geri çevrilemez işlemler” den bahsedildiğinde, çoğu kişi bunun büyük bir risk olduğunu belirtiyor. Bu tür uygulamalar ile birlikte, Bitcoin adreslerinin yanlış yazılarak, yanlış kişilere para gönderme sorununun da önüne geçilmiş oluyor. Bitcoin göndereceğimiz kişileri çok basit bir şekilde seçip, onaylayarak Bitcoin alıp-gönderebiliriz.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s